MultiLabs.gr  MultiHosting.gr  WebStocks.gr  MultiPolls.gr  MultiRadio.gr  
Sports forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2
Συγγραφέας: Θέμα: ΞΕΦΤΥΛΑ!!!
tek
Βετεράνος του φόρουμ

Registered: 16-11-2005
Member Is Offline

Διάθεση: Cliche Guevara

Εστάλη στις 1-2-2009 στις 18:49 Απάντηση με παράθεση
ΞΕΦΤΥΛΑ!!!

αναβληθηκε ο τελικος του final8 στο βολευ λογω των γνωστων μαχαιροβγαλτων δηθεν οπαδων... σαν να μην εφταναν τα χθεσινα, σημερα λιγο πριν την εναρξη του αγωνα, οπαδοι του ολυμπιακου φορωντας κρανη και κρατωντας καδρονια και λοστους εισεβαλαν στην κερκιδα που φιλοξενουσε τους οπαδους του Παναθηναικου.

εχθες, συμφωνα με τους δημοσιογραφους, ειχε αποφασισθει να μην δωθουν εισητηρια στους οργανωμενους και των 2 ομαδων για να αποφεχθουν τα επεισοδια. πως βρεθηκαν λοιπον οι οργανωμενοι του ολυμπιακου στο γηπεδο σημερα; γιατι αρνηθηκε να εκκενωσει την κερκιδα των οπαδων του ο ολυμπιακος, μηπως ετσι και διεξαχθει το παιχνιδι; η δικαιολογια ηταν οτι ο κοσμος ηλθε απο αθηνα και πληρωσε εισητηριο και πως ο ολυμπιακος δεν ειναι εταιρια security.

παπαριες... απλα απειδηξαν για ακομα μια φορα οτι στηριζουν ολους αυτους τους μαχαιροβγαλτες. αντι να τους πεταξουν εξω απο το γηπεδο σε ολα τα αθληματα (ολες οι ομαδες) για να τους δειξουν οτι δεν χωρουν στον αθλητισμο, συνεχιζουν να τους νταντευουν... φευγουν οι φιλαθλοι απο τα γηπεδα και γεμιζουν οι κερκιδες με μουνοπανα μαχαιροβγαλτες - ολων των ομαδων.

και μας ταιζουν τις κλασικες πιπες για φιλαθλους που ηλθαν απο την αθηνα να δουν τον αγωνα - οταν κανενας απο αυτους δεν εχει ιδεα απο βολευ...

ξεφτυλα για μια οργανωμενη - οπως θελει να πιστευει - χωρα να μην μπορει να διεξαχθει ενας τελικος βολευ. ξεφτιλα για μια ομοσπονδια ενος αθληματος που δεν εχει τα κοτσια να παρει μια αποφαση και να εκενωσει το γηπεδο για χαρη του αθληματος. ξεφτυλα που υπαρχουν τετοιοι παραγοντες στον αθλητισμο. ξεφτυλα για μια διοικηση να υπερασπιζετε τους μαχαιροβγαλτες αντι να κανει το παν για να τους πεταξει εξω απο τα γηπεδα.

καλα εκανε ο Παναθηναικος και δεν κατεβηκε να παιξει. ας το παρει ο γαυρος το κυπελο... το "κερδισε" αλλωστε μεσα στο γηπεδο... να τους χαιρεστε τους οπαδους σας.

υγ. και για να μην εχουμε αλλες ηλιθιες και αδιεξοδες συζητησεις, τα ιδια ακριβως θα εγραφα αν στη θεση των μαχαιροβγαλτων του γαυρου ηταν μαχαιροβγαλτες του Παναθηναικου. τους γραφω ολους αυτους - ανεξαρτητου ομαδος - στα αρχιδια μου. ας πανε να ψοφησουν εξω απο τα γηπεδα - ας σκοτωθουν μεταξυ τους. δεν με νοιαζει. αρκετα πλεον με αυτη την αηδια.

Le monde fait de nous des putes. Νous ferons du monde un bordel!
[:il etait une fois l' homme].
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
Global Touch
Χανευ; (Σ.Λ. εμοτ.)

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ρισπεκτ δε βαϊμπς

Εστάλη στις 1-2-2009 στις 22:45 Απάντηση με παράθεση

Όσοι, υπό το πρόσχημα της υποστήριξης ενός αθλητικού συλλόγου, κρύβονται πίσω απο κόκκινα, πράσινα, κίτρινα κ.ο.κ ρούχα και κασκόλ για να δείρουν, να σπάσουν, να σκοτώσουν κ.ο.κ, θα πρέπει να τιμωρούνται. ΟΤΙ χρώμα φανέλας κι αν φορούν.
greektotti
Βετεράνος του φόρουμ

Registered: 20-11-2003
Member Is Offline

Διάθεση: GIALOROSSIKI

Εστάλη στις 1-2-2009 στις 22:57 Απάντηση με παράθεση

και η ξευτίλα έχει ακόμα πολύ δρόμο μπροστά της...
2 αγώνες για το Κύπελλο Συνομοσπονδίας...
για να μας θυμηθούν οι Ευρωπαίοι όπως τότε στο μπάσκετ σε Τελ Αβίβ και Σαραγόσα...
έρχεται και ο τελικός του κυπέλλου στο μπάσκετ...
εκεί να δεις...
το χειρότερο σήμερα ήταν ότι την πλήρωσαν τελείως άσχετοι με τα γεγονότα της Παρασκευής...
κανένας οργανωμένος του Παναθηναϊκού δεν ήταν στο γήπεδο...
εδώ διάβασα ότι πλακώθηκαν Ολυμπιακοί από την Αθήνα με Πατρινούς ομοϊδεάτες τους...επειδή οι δεύτεροι μπήκαν νωρίτερα στο γήπεδο και δεν ήταν έξω να τους βοηθήσουν στον ΠΟΛΕΜΟ...

www.asroma.gr
www.asroma.forumup.gr
http://clubs.pathfinder.gr/ASROMA1927
Προφίλ μέλους E-Mail User Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
tek
Βετεράνος του φόρουμ

Member Is Offline

Εστάλη στις 1-2-2009 στις 23:17 Απάντηση με παράθεση

το θεμα ειναι οτι (α) δυστυχως ο ολυμπιακος δεν τηρησε τη συμφωνια που ελεγε για μη παρουσια οργανωμενων + (β) εδειξε ξεκαθαρα οτι αυτους τους 'οπαδους' θελει και αυτους στηριζει. τους μαχαιροβγαλτες.

zografos
Βετεράνος του φόρουμ

Registered: 13-2-2004
Member Is Offline

Διάθεση: No Mood

Εστάλη στις 1-2-2009 στις 23:36 Απάντηση με παράθεση

Ψοφησε κανας καριολης αληταρας ή τζαμπα πλακωνονταν;
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
blondie
υπερΚΟΥΠΑσμένο μέλος

Registered: 30-12-2005
Member Is Offline

Διάθεση: ni dieu, ni maitre

Εστάλη στις 2-2-2009 στις 14:30 Απάντηση με παράθεση

1.Πώς γνωρίζουμε ότι οι ταραξίες ήταν οργανωμένοι;
2. Οι δικές μου πληροφορίες μιλάνε για ρίψη αντικειμένων ( κέρματα-αναπτήρες ) προς την ομάδα του πάο τη στιγμή που εμφανίστηκε στο γήπεδο και όχι για λοστούς και συμπλοκές.
3. Θεωρείς Τεκ τυχαίο ότι για μια ακόμη φορά συμβαίνουν αίσχη σε ματς βόλλευ και όχι ποδοσφαίρου;
Στο Βόλλευ αντρών-γυναικών, πόλο μπορούν και βρίσκουν εισιτήριο ΟΣΟΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ να πάνε στο Καραισκάκης. Τα μη μέλη, όσοι δε μπορούν να ελεγχθούν.

Χαιρετώ σας.

"Ο κόσμος δεν κερδίζεται με προσευχές"
tek
Βετεράνος του φόρουμ

Member Is Offline

Εστάλη στις 2-2-2009 στις 16:25 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by blondie
1.Πώς γνωρίζουμε ότι οι ταραξίες ήταν οργανωμένοι;

τι κανει νιαου-νιαου στα κεραμιδια... τα πανια που ειχαν στις κερκιδες, τα ειχαν δανειστει; ή μηπως ηταν τιποτα περαστικοι απο την πατρα που ειδαν φως και μπηκαν;

2. Οι δικές μου πληροφορίες μιλάνε για ρίψη αντικειμένων ( κέρματα-αναπτήρες ) προς την ομάδα του πάο τη στιγμή που εμφανίστηκε στο γήπεδο και όχι για λοστούς και συμπλοκές.

εγιναν και συμπλοκες. ο Παναθηναικος δεν εδωσε εισητηρια στους οργανωμενους και ειχε μονο κατι γυναικοπαιδα και κατι ασχετους απο χουλιγκανικα φιλαθλους. καποιοι δικοι σας λοιπον με κρανη και λοστους εισεβαλαν στην κερκιδα του Παναθηναικου και τα εκαναν γυαλια-καρφια - με την αστυνομια φυσικα θεατη... οπως και τοτε στην παιανια οπου πηγαν πειραια-αθηνα με μηχανες τοσα ατομα και δεν τους 'πηρε ειδηση' κανεις.

3. Θεωρείς Τεκ τυχαίο ότι για μια ακόμη φορά συμβαίνουν αίσχη σε ματς βόλλευ και όχι ποδοσφαίρου; Στο Βόλλευ αντρών-γυναικών, πόλο μπορούν και βρίσκουν εισιτήριο ΟΣΟΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ να πάνε στο Καραισκάκης. Τα μη μέλη, όσοι δε μπορούν να ελεγχθούν.

θεωρω αηδια πλεον την ολη φαση με τους οργανωμενους. ας κλεισουν οι συνδεσμοι και ας πανε επιτελους φυλακη καποιοι. αλλιως ας σταματησει η αστυνομια να επιτηρει τα γηπεδα να δουμε ποσο θα αντεξουν ολοι αυτοι οι βλακες.

ποιος/α σου ειπε οτι δεν γινονται επεισοδια σε γηπεδα ποδοσφαιρου; φυσικα και γινονται... και μην μου λες για μελη οταν γνωριζεις καλα πως πολλοι μαχαιροβγαλτες ειναι και μελη, και security στο γηπεδο σας οπως επισης και μελη του διοικητικου σας συμβουλιου.

εχω βαρεθει να δινω αλοθι στο καθε κατατρεγμενο παιδι και στον πασα ενα που θελει να ξεσπασει για τα κακως κειμενα της κοινωνιας. εγω θελω να πηγαινω γηπεδο ηρεμος και χαλαρος, να εχω απεναντι μου τους οπαδους της αλλης ομαδας, να υπαρχει ο χαβαλες και το πειραγμα και οχι να πηγαινω στη φιλαδελφια ή στο καραισκακι συνοδεια αστυνομιας με σκυμενο κεφαλι μην φαω καμια πετρα ή κανενα μαχαιρι απο το πουθενα.

οφειλουν λοιπον οι ομαδες να τους διωξουν απο τα γηπεδα ολους αυτους. και μια καλη κινηση θα ηταν να εκκενωθει το γηπεδο και να γινει ο αγωνας δειχνοντας τους πως δεν τους θελει κανεις. αλλιως ας τους φανε στη μουρη, κοκαλεοι/βαρδινογιαννεοι/ζαγορακηδες και λοιποι γιατι μονο αυτοι θα πηγαινουν να βλεπουν την ομαδα στο τελος.

και κατι τελευταιο... ας παψει επιτελους και η στηριξη του γαυρου στους μαχαιροβγαλτες. αρκετα πια.

blondie
υπερΚΟΥΠΑσμένο μέλος

Registered: 30-12-2005
Member Is Offline

Διάθεση: ni dieu, ni maitre

Εστάλη στις 2-2-2009 στις 16:32 Απάντηση με παράθεση

Λατρεμένο μου βαζελάκι,
πολύ θα ήθελα να συνεχίσουμε αυτή τη συζήτηση-προβληματισμό πάνω στη βία αλλά αδυνατώ εφόσον από το πρώτο σου ποστ έχεις χρωματίσει τη συζήτηση.
:)

έδιτ

Σε όλο αυτό το καμουφλαρισμένο με το μανδύα του αγνού φιλάθλου "κατηγορώ" δε σε είδα να κάνεις κάποια νύξη για τις δηλώσεις Γιαννακοπουλέων περί περιφρούρησης της ασφάλειας και του φίλαθλου πνεύματος την ίδια στιγμή που είναι κοινό μυστικό η συνηγορία τους υπέρ της βίας που ασκείται από μπασκετικούς οπαδούς σας.:cool:

"Ο κόσμος δεν κερδίζεται με προσευχές"
tek
Βετεράνος του φόρουμ

Member Is Offline

Εστάλη στις 2-2-2009 στις 17:29 Απάντηση με παράθεση

επειδη σε εχω κοψει οτι εισαι εξυπνη κοπελα, αλλα λιγο παρορμητικη οταν αφορα την ομαδα σου (εξου και η αναφορα σου στους μπασκετικους οπαδους του Παναθηναικου - που σαφως και ειναι καφροι οταν παιζουν με τον γαυρο - αλλα κοιτα ποιος μιλαει - εννοωντας τους οπαδους του γαυρου κ οχι αποκλειστικα εσενα) διαβασε λιγο καλυτερα τι γραφω:

Παράθεση:
Originally posted by tek
υγ. και για να μην εχουμε αλλες ηλιθιες και αδιεξοδες συζητησεις, τα ιδια ακριβως θα εγραφα αν στη θεση των μαχαιροβγαλτων του γαυρου ηταν μαχαιροβγαλτες του Παναθηναικου. τους γραφω ολους αυτους - ανεξαρτητου ομαδος - στα αρχιδια μου. ας πανε να ψοφησουν εξω απο τα γηπεδα - ας σκοτωθουν μεταξυ τους. δεν με νοιαζει. αρκετα πλεον με αυτη την αηδια.

επειδη λοιπον δεν με νοιαζει η ομαδα που υποστηριζει ο καθε βλαμενος απο αυτους, κοιτα να ξεκαθαρισεις και εσυ τη θεση σου σ' αυτο το θεμα.

Global Touch
Χανευ; (Σ.Λ. εμοτ.)

Member Is Offline

Εστάλη στις 2-2-2009 στις 20:05 Απάντηση με παράθεση

Στο περιθώριο της γιορτής για τα 100 χρόνια του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ, ο γενικός διευθυντής της ομάδας βόλλεϋ του Παναθηναϊκού, Τάσος Τεντζέρης, αναφέρθηκε στα όσα έλαβαν χώρα την Κυριακή στην Πάτρα στον τελικό κυπέλλου που δεν έγινε ποτέ κόντρα στον Ολυμπιακό.

«Αυτοί, την Κυριακή στην Πάτρα, δεν ήταν φίλαθλοι του Ολυμπιακού. Είναι αλήτες. Το βόλλεϋ είναι το μοναδικό άθλημα που επιτρέπει τις μετακινήσεις οπαδών. Δίνουν ραντεβού οι αλήτες!», τόνισε μεταξύ άλλων.
deleted_member10
Παίκτης εθνικής

Registered: 5-1-2008
Member Is Offline

Διάθεση: fine

Εστάλη στις 3-3-2009 στις 01:55 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Global Touch
Στο περιθώριο της γιορτής για τα 100 χρόνια του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ, ο γενικός διευθυντής της ομάδας βόλλεϋ του Παναθηναϊκού, Τάσος Τεντζέρης, αναφέρθηκε στα όσα έλαβαν χώρα την Κυριακή στην Πάτρα στον τελικό κυπέλλου που δεν έγινε ποτέ κόντρα στον Ολυμπιακό.

«Αυτοί, την Κυριακή στην Πάτρα, δεν ήταν φίλαθλοι του Ολυμπιακού. Είναι αλήτες. Το βόλλεϋ είναι το μοναδικό άθλημα που επιτρέπει τις μετακινήσεις οπαδών. Δίνουν ραντεβού οι αλήτες!», τόνισε μεταξύ άλλων.

δηλαδή αλήτες οπαδοί του θρήνου και όχι αγνοί φίλαθλοι. αυτό λέει δεν λέει ότι δεν ήταν γαύροι.

that's how it is
http://nice323.proboards.com/
Global Touch
Χανευ; (Σ.Λ. εμοτ.)

Member Is Offline

Εστάλη στις 3-3-2009 στις 02:15 Απάντηση με παράθεση

Δεν ξέρω τι θα ήθελες να λεει, ξέρω μόνο οτι ειπώθηκε.
Και αυτό ειναι: «Αυτοί, την Κυριακή στην Πάτρα, δεν ήταν φίλαθλοι του Ολυμπιακού. Είναι αλήτες».

Θα σε συμβουλευα να μη το πας «οπαδικά», διότι τέτοιους αλήτες έχει και η δική σου ομάδα. Ακόμη και ο κ. Τέντζερης αναφέρθηκε σε μετακινήσεις οπαδών και ραντεβου αλητών. Το ραντεβού, ξέρεις, δεν ειναι απαραίτητα μεταξύ των αλητών που φορουν μόνο πράσινα ή μονο κόκκινα.

Άσε που, Bad, έχω την αίσθηση πως οι αλήτες αυτοί δεν ειναι καν φίλαθλοι. Ειναι ανθρωποι πολύ πιο φανατισμένοι απο εσένα (που όπου σταθείς κι όπου βρεθείς βρίζεις το σύμπαν ολάκερο) που επιλέγουν ένα χρώμα, κρύβονται πίσω από αυτό το χρώμα, και με πρόσχημα το χρώμα και την ομάδα βγάζουν τα απωθημένα τους, ή καλύτερα, εφευρίσκουν μία δικαιολογία για να σπάνε, να δέρνουν, να καταστρέφουν.
deleted_member10
Παίκτης εθνικής

Registered: 5-1-2008
Member Is Offline

Διάθεση: fine

Εστάλη στις 3-3-2009 στις 02:20 Απάντηση με παράθεση

βλακείες είναι αυτά. αν μαζευτούν στο οακα 35.000 γαύροι φίλαθλοι και 35.000 βάζελοι φίλαθλοι χωρίς αστυνομία τί νομίζεις ότι θα γίνει? 100 "αλήτες" από κάθε πλευρά θα κάνουν έκτροπα και θα τελειώσει εκεί η ιστορία? εγώ νομίζω ότι θα ξεκινήσει εμφύλιος πόλεμος.

ή μήπως όταν έπαιζε γαύρος-βάζελος στα φάιναλ φορ στο μπάσκετ και πλακώνονταν στο εξωτερικό ήταν "αλήτες με απωθημένα"?

that's how it is
http://nice323.proboards.com/
Global Touch
Χανευ; (Σ.Λ. εμοτ.)

Member Is Offline

Εστάλη στις 3-3-2009 στις 02:27 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by nice
βλακείες είναι αυτά. αν μαζευτούν στο οακα 35.000 γαύροι φίλαθλοι και 35.000 βάζελοι φίλαθλοι χωρίς αστυνομία τί νομίζεις ότι θα γίνει? 100 "αλήτες" από κάθε πλευρά θα κάνουν έκτροπα και θα τελειώσει εκεί η ιστορία? εγώ νομίζω ότι θα ξεκινήσει εμφύλιος πόλεμος.

ή μήπως όταν έπαιζε γαύρος-βάζελος στα φάιναλ φορ στο μπάσκετ και πλακώνονταν στο εξωτερικό ήταν "αλήτες με απωθημένα"?

Οι αλήτες με απωθημένα ειναι άλλη κλάση από αυτό που περιγράφεις, ωστόσο!, δεν διαφωνώ σχετικά με τον εμφύλιο.

Εμφύλιος θα γινει! Εκει που διαφωνώ ειναι πως θα φταινε μόνο οι μισοί, εγώ έχω το θάρρος / σθένος / ειλικρινεια .... ή και βλακεία, όπως θες πες το, να πω οτι θα φταίνε και οι μεν και οι δε.

Σε αντίθεση με το παρόν θέμα που προσπαθεί να «περάσει» οτι οι μισοί ειναι άγιοι και οι άλλοι μισοι αλήτες.
zografos
Βετεράνος του φόρουμ

Registered: 13-2-2004
Member Is Offline

Διάθεση: No Mood

Εστάλη στις 3-3-2009 στις 02:31 Απάντηση με παράθεση

Εγω πιστευω οι γαυροι ειναι καλα παιδια
οι βαζελοι ειναι αλητες που τους δερνουν και τους μαχαιρωνουν
 Σελίδες:  1  2

Go To Top